O chrześcijańskiej Europie dzieciom. Okładka ze złoceniem
Kat.: WDS20-1779
- Dostępność: Końcówka asortymentu
- Czas dostawy: 24h
- Dostawa: od 13,90 zł (Pocztex - odbiór w punkcie)
- Autor:
- Ilustrator:
- ISBN:
- 978-83-8101-106-8
- Oprawa:
- Format:
- 23 x 32 cm
- Liczba stron:
- 342
- Kod EAN:
- 5902983912064
Opis
Jest to książka, jakiej na rynku księgarskim jeszcze nie było. Książka, która w idealny sposób wypełnia istniejącą lukę i znakomicie wpisuje się w niedawne obchody 1050. rocznicy Chrztu Polski. Książka, która w sposób prosty a zarazem atrakcyjny mówi o naszych chrześcijańskich korzeniach, o korzeniach chrześcijańskiej Europy.
Ewa Skarżyńska, autorka bestsellerowych książek: O polskich świętych dzieciom, O wielkich Polakach dzieciom i Co się w niebie święci, czyli skąd się biorą święci, zadała sobie niemało trudu, aby w przysłowiowej „pigułce”, okraszonej jak zwykle uśmiechem, ukazać dzieciom Europę taką, o jakiej im się mówi rzadko albo wcale, a którą powinny znać i rozumieć. Stworzyła książkę, która nie będąc podręcznikiem, w sposób oczywisty pełni rolę edukacyjną i to w jak najlepszym znaczeniu tego słowa. Książkę, która powinna się znaleźć w każdym – nie tylko chrześcijańskim – domu.
Przekazując narrację dzieciom z poszczególnych europejskich krajów, autorka uczyniła książkę jeszcze bardziej komunikatywną, a objaśnienia trudniejszych słów, pojęć i wyrażeń zamieszczone w Słowniku, zapewniają dziecku komfort swobodnego poruszania się po jej kartach i bezproblemowego rozumienia treści.
Przyjęta przez autorkę konwencja narracji i przywoływania niejako do tablicy dzieci z poszczególnych krajów, sprawia ponadto sympatyczne wrażenie uczestniczenia w czymś na kształt Europejskiego Spotkania Dzieci Na Najwyższym Szczycie. Spotkania, odbywającego się w duchu pokoju, miłości i solidarności, w czasie którego dokonują wielu odkryć, w tym tego najważniejszego: że tym, co łączy je najbardziej, jest wiara w Jezusa Chrystusa, jedynego Zbawiciela świata.
Polecamy także: O umiłowaniu ojczystego kraju dzieciom.
Książka posiada klauzulę Za zezwoleniem Władzy Diecezjalnej.
Cechy
| Nazwa | Wartość |
|---|---|
| Autor: | |
| Ilustrator: | |
| ISBN: |
|
| Oprawa: | |
| Format: |
|
| Liczba stron: |
|
| Kod EAN: |
|
Zobacz także
Akcesoria
„Miłować Ojczyznę potrafi naprawdę ten, kto ją pozna i się nią zachwyci” – mówi autorka. Oby spacer po kartach tej książki okazał się równie emocjonujący i rozpalił w Twoim sercu owo szlachetne uczucie miłowania ojczystego kraju.
- Rok wydania:
WDS20-2543
Produkty podobne
Rozmawiać ze Świętymi można o bardzo różnych sprawach. O bólu zęba, bucie z lewej nogi i apetycie w kratkę, o natrętnym wielbicielu, gderliwych krewnych i łyżce oleju do głowy.
01230
Klienci, którzy kupili ten produkt, kupili również...
„Miłować Ojczyznę potrafi naprawdę ten, kto ją pozna i się nią zachwyci” – mówi autorka. Oby spacer po kartach tej książki okazał się równie emocjonujący i rozpalił w Twoim sercu owo szlachetne uczucie miłowania ojczystego kraju.
WDS20-2543