Zmagania o prawdę

Rozmowa z siostrą Michaelą Pawlik OP

Kat.: 02511

Siostra Michaela OP, niestrudzona misjonarka Chrystusa, odkrywająca prawdę o religiach Wschodu, sektach, uwikłaniach, obcych naukach w wywiadzie-rzece, którą przeprowadziła jej rodzona młodsza o 10 lat siostra Aleksandra, lekarz medycyny.
  • Dostępne
  • Czas dostawy: Realizacja 24h
  • Dostawa: od 6,99 zł
  • Redaktor: Aleksandra Pawlik
  • ISBN: 978-83-8101-146-4
  • Oprawa: twarda
  • Format: 13 x 20 cm
  • Liczba stron: 488
  • Rok wydania: 2017
39,90 zł -15% 33,92 zł / egz.

Opis

Siostra Michaela OP, niestrudzona misjonarka Chrystusa, odkrywająca prawdę o religiach Wschodu, sektach, uwikłaniach, obcych naukach w wywiadzie-rzece, którą przeprowadziła jej rodzona młodsza o 10 lat siostra Aleksandra, lekarz medycyny. Skąd w Siostrze pojawiła się chęć wyjazdu na misję, jaka była historia jej powołania i trudności z nim związane, dlaczego warto walczyć o Prawdę? A ponad to czym są jarzynowe... jajka, dlaczego joga jest szkodliwa, a wegetarianizm może zrujnować nasz organizm.

Aleksandra Pawlik, urodzona w 1948 roku w Ryglicach, powiat Tarnów. Po ukończeniu szkoły średniej (w 1966 r.) studiowała na Wydziale Filozofii Chrześcijańskiej Akademii Teologii Katolickiej, uzyskując tytuł mgr w zakresie etyki. Tytuł pracy magisterskiej: „Etyczne problemy związane z obowiązkiem ratowania życia i zdrowia”. (Praca napisana pod kierunkiem ks. prof. dr hab. Tadeusza Ślipko). Następnie studiowała na Akademii Medycznej w Warszawie, na Wydziale Lekarskim; studia te ukończyła w 1978 roku. Przez trzydzieści pięć lat pracowała jako lekarz – najpierw w szpitalu w Wyszkowie, później losy rzuciły ją na Podkarpacie. Przed siedemnastoma laty powróciła na Mazowsze i osiedliła się na stałe w Żyrardowie. Mając kontakt z Wydziałem Filozoficznym UKSW, podjęła studia doktoranckie z zakresu deontologii lekarskiej, nadal pracując zawodowo jako lekarz. Pracę doktorską, pisaną również pod kierunkiem ks. prof. dr hab. Tadeusza Ślipko, obroniła w 2003 roku. Praca ta, wydana drukiem w 2006 roku, nosi tytuł: „Stany terminalne a prawo pacjenta do prawdy”. Te kilka lat, w czasie których powstawała powyższa dysertacja, pozwoliły jej dogłębnie przemyśleć sposób prowadzenia trudnych rozmów z ciężko i nieuleczalnie chorymi pacjentami.

Starsza od niej o 10 lat siostra Zofia była dla niej od najmłodszych lat dużym autorytetem. Obie siostry pozostawały zawsze w ścisłym kontakcie, wspierając się nawzajem w różnorakich życiowych sytuacjach. Ukazanie całego niezwykle ciekawego życia swojej siostry było od dawna jej pragnieniem i stało się inspiracją do powstania tej książki.

Cechy

Cechy produktu
Redaktor: Aleksandra Pawlik
ISBN: 978-83-8101-146-4
Oprawa: twarda
Format: 13 x 20 cm
Liczba stron: 488
Wydawca: Wydawnictwo Diecezjalne i Drukarnia w Sandomierzu
Rok wydania: 2017
Kod EAN: 9788381011464

Zobacz także

Nie znaleziono produktów odpowiadających zadanym kryteriom

Załączniki