Szukaj

Kategorie

Newsletter

Adres email wydaje się błędny. Subskrypcja na adres {0} została anulowana.

Dane firmy

Wydawnictwo Diecezjalne i Drukarnia w Sandomierzu

Adres

Żeromskiego 4

27-600 Sandomierz

Telefon

BOK - Wydawnictwo i Drukarnia: 15 64 99 700

Hurtownia, ul. Portowa 14: 15 64 99 740

Sklep Internetowy wds.pl: 15 64 99 720

Dane firmy

NIP: 8640009534

Regon: 040124350-00020

Służąc Bogu, służyli Polsce

Komplet 3 tomów

Kat.: Zes000021

Powstanie państwowości polskiej jest związane z Kościołem katolickim. Wiara i organizacja kościelna spajały państwo Piastów w początkowym okresie istnienia...
  • Czas dostawy: Realizacja 24h
  • Dostawa: od 0,00 zł
297,00 zł -33% 198,00 zł / kpl

Opis

Powstanie państwowości polskiej jest związane z Kościołem katolickim. Wiara i organizacja kościelna spajały państwo Piastów w początkowym okresie istnienia. Chrzest Polski, a następnie mozolne utrwalania chrześcijaństwa na ziemiach polskich, jest zasługą władców z dynastii Piastów i ich determinacji pozostania przy wierze katolickiej. (...)

Kreśląc życiorysy tych zasłużonych dla Boga i Polski ludzi, chcieliśmy przybliżyć czasy, w których żyli, ilustrując dzieje poszczególnych postaci ich wizerunkami, dziełami, współczesnymi im budowlami, a także obecnymi pejzażami i fotografiami miejsc, z którymi byli związani. Połączeni biografii naszych przewodników duchowych z obrazami miast i mniejszych miejscowości związanych z różnymi okresami w ich życiu, wielu osobom uświadomi, że ich tzw. "mała Ojczyzna" miała wspaniałego duchownego, który działał i żył tak, że mogą być z niego dumni. Pokazujemy piękno polskiej architektury sakralnej: od wielkich katedr, poprzez malutkie drewniane kościółki, pejzaże parafii, z którymi związani byli nasi bohaterowie, ale także miejsca znajdujące się daleko poza granicami naszego kraju, do których opisywani przez nas duchowni docierali, i w których przyszło im działać i tworzyć.

Mamy przekonanie, że wybrani przez nas duchowni, służący Bogu i Polsce swoim świetlanym przykładem wskażą drogę ku lepszej przyszłości.

Ze wstępu

Zobacz także

Nie znaleziono produktów odpowiadających zadanym kryteriom

Cechy

Koszty dostawy